Підгодовування троянд та фіалок: особливості та терміни внесення добрив
Квіти в домашніх умовах набагато примхливі. Добрива для трояни в цьому випадку потрібно використовувати обережно. Обробляють коріння та листя. Після зими при інтенсивному розвитку куща потрібен калій та азот. Можна використовувати магазинні або зроблені самостійно склади.
Оптимальні строки внесення добрив
Догляд за фіалками, як і за троянами, зажадає додаткового підгодовування, яке залежить від фази розвитку рослини. Для ефективного догляду зручно скласти схему підгодівлі. Приблизний графік внесення добрив для троян наступний:
1. В кінці квітня – початку травня, коли температура повітря не нижче +10C, а на кущах набухають листові нирки застосовується комплексний склад. Це може бути щось одне на вибір – «Дженджик», «Агрікола», «Кеміра». Навколо кожного куща формується валик з перегною до 10 см у висоту.
2. Через тиждень після внесення першого добрива, коли проклюнуться листя, під кожен кущ виливають 3 л забродженого настою трави або перегною.
3. В кінці травня – початку червня, коли ростуть пагони та починається бутонізація, використовується мінеральне добриво: на відро води додають по 2 ч.л. «Агріколи», «Ідеалу» та сірчанокислого калію. Норма – 5 л на кущ. Альтернативний варіант – заброджений настій з трав з розрахунку 4 л на кущ.
4. У червні, коли бутони починають розкриватися, на кожен кущ знадобиться до 4 л рідкої підгодівлі наступного складу: у відрі води розчинити по 2 ч.л. «Агріколи» та сульфату калію, 4 ч.л. нітрофоски.
5. З кінця червня до початку липня, коли кущі рясно цвітуть, добрива не потрібні.
6. В кінці липня – початку серпня, коли настала пауза після першого періоду цвітіння, повторюють підживлення (склад з пункту №1).
7. У вересні, коли троянди повторно відцвіли, вноситься близько 4% г суперфосфату та 25 г калійної солі на 1 м.кв. грунту.
Перша підгодівля троян навесні проводиться спільно з висадкою рослини в грунт. Якщо посадкова яма була заповнена живильним грунтом, протягом першого року вирощування удобрювати троянду не потрібно.
Підгодовування в осені
До успішної зимівлі трояну потрібно підготувати. Добрива для троянд, які зміцнюють імунітет та підвищують стійкість до морозів, вносять двічі. Перший раз в кінці літа, другий – в кінці вересня. Азотомісткі добавки в цей час не використовуються, в тому числі перегній та інші багаті азотом натуральні добрива. Головний упор робиться на кальцій, фосфор та калій. Правильний підхід дозволить домогтися рясного цвітіння в наступному році.
Правила внесення добрив
Для кращого засвоєння поживних речовин добрива чергують. Ідеальний варіант – використовувати поперемінно органіку та мінеральні добавки, щоб отримати пишне цвітіння та активне зростання.
Кореневі добавки вносять так:
- навколо куща викопують канавку;
- рясно поливають з розрахунку 10 л води на 1 кв.м.;
- вносять добриво;
- розпушують грунт та розрівнюють;
- по можливості вносять мульчу.
Завдяки регулярному догляду та правильно підібраним складом троянди будуть активно розвиватися та радувати пишним довготривалим цвітінням. Крім добрив, кущі потребують регулярного поливу, позбавленні від бур'янів, розпушуванні грунту. Комплексний підхід дасть чудові результати.