Робота в Польщі для сімейних пар: на що можна розраховувати, куди влаштуватися?

28.06.2020 / 20:49

Більшість українців цікавить закордонна робота, Польща пропонує ряд вакансій, куди можна влаштуватися разом з жінкою чи чоловіком. Сімейні пари беруть працювати охоче тому, що вони дисципліновані, не задивляються на поляків та приїхали сюди заробляти гроші, а не влаштовувати інтимне життя.

Робота, Польща

Робота в Польщі для сімейних пар може потребувати кваліфікації, освіти та досвіду. Але більшість вакансій цього не потребують. Українці охоче їдуть на фізичну роботу де не треба навіть знати польську мову.

Розглянемо, яка робота в Польщі для сімейних пар зустрічається, на що можуть розраховувати заробітчани, та що треба знати до того, як підписати контракт.

Не слід працювати нелегально

Коли потрібна робота, Польща розглядається українцями, як перша закордонна країна, яка допоможе заробити. Не всі люди аналізують пропозиції та мають досвід успішного працевлаштування.

Заробітчани платять за вакансії, погоджуються працювати нелегально, та не завжди отримують свої гроші. Що робити? Для працевлаштування слід звернутися до кадрового агентства. На відміну від інформаційних компаній, які продають тільки інформацію про роботу, яку ви й так можете знайти в інтернеті, кадрове агентство займається легальним працевлаштуванням.

Для вас знайдуть вакансію в перевіреній базі роботодавців. Це буде компанія, яка приймає легальних робітників та здатна оплачувати їх роботу. Вам допоможуть зібрати та оформити документи, які потрібні для виїзду закордон.

Ви зможете приступити до роботи уже через декілька днів, інколи тижнів після звернення в компанію. Послуги компанії оплачуються фіксованою сумою або відсотком від заробітної платні.

Заробітчанам надається координатор, який допомагає вирішувати проблеми, якщо вони виникають. Через кадрове агентство влаштовуються працювати до 90% заробітчан, які не мають зв'язків у Польщі.

На що може розраховувати сімейна пара?

Сімейні пари беруть на роботу охоче. Можна знайти вакансії на одному підприємстві. Умови праці залежать від того, на яку вакансію ви відгукнулись, що будете робити, скільки працювати.

Некваліфікована праця, яка не потребує знання польською мови, досвіду роботи – це завжди фізична робота на заводі, фермі, в полі, на різних підприємствах, які виробляють або пакують продукцію.

Заробітна плата складає від 10 до 22 злотих на годину нетто, плюс премії, які роботодавець платить конкретним робітникам за перевиконання плану або додаткову роботу.

Слід пам'ятати, що працювати доведеться до 15 годин на добу, можливо зовсім без вихідних або з одним вихідним на тиждень. Харчування та проживання може бути за рахунок роботодавця або ж за власний кошт.

Там де робітник може безкоштовно жити на харчуватися нижча зарплатня та можуть бути гірші умови праці. Перед тим, як шукати собі роботу закордоном, вирішіть для себе декілька моментів:

  • На яких умовах працювати;
  • Скільки працювати;
  • Ким працювати;
  • Скільки заробляти.

 

Не бійтеся задавати питання, уточнювати деталі та просити підписати контракт з перших днів праці. Це ваш захист, а не хамство, обачність ніколи ще зайвою не була.