Як правильно вибрати жіночу вишиванку

10.09.2020 / 22:00

Вишиванка – це одна з різновидів жіночої сорочки у слов'янських народностей, для неї характерні вишиті мотиви. У стародавні часи жіночі вишиванки робилися виключно вручну, вважалось що цей одяг захищає власника від різних бід, оскільки всі візерунки мають особливе призначення та відрізняються в різних етнічних групах. Протягом часу змінювався сенс створених візерунків, більшість традицій було забуто, їх замінили новими. Були часи, коли вишиванки майже перестали використовувати, але сьогодні мода не обійшла стороною і цей різновид одягу, зараз вони знову повернулися та часто красуються на світових подіумах.

Як вибрати вишиванку: основні критерії

Особливості вибору

Разом з класичним ручним шиттям виникло масове виготовлення цих виробів за допомогою машинної вишивки. За рахунок цього виробники пропонують не тільки модний одяг, а й виготовляють захисні маски вишиті з різних матеріалів, та в кольорах на будь-який смак.

Щоб вишиванки відмінно сиділи по фігурі та могли підкреслити всі її достоїнства, необхідно звертати увагу на такі деталі:

  • матеріал виготовлення;
  • колір матерії та вишивки;
  • візерунок та його місце розташування;
  • фасон вишиванки.


Якщо в стародавні часи забарвлення української вишиванки зобов'язано було відповідати статусу власниці, то сьогодні можна просто керуватися індивідуальними вподобаннями та вибирати улюблений колір. Наприклад, якщо впевнені, що світлий одяг зробить лице блідним, невигідно його відтіняючи, інша річ червоний колір, тому варто зупинитися саме на ньому. Не требо неодмінно у святкові дні одягати саме білу сорочку. Будь-яка сучасна вишиванка, яка доповнена прикрасами, може виглядати не менш привабливо та урочисто, головне експериментувати.

Великий асортимент матеріалів для вишиванок сьогодні також вражає, як і різноманіття кольорів, але найбільш поширеними вважаються штапель, льон, конопля. Але якщо повністю натуральний льон коштує дуже дорого, та й мнеться практично відразу, то недорогі жіночі сорочки, виготовлені з льону в комбінації з поліестером можуть приємно порадувати своєю вартістю. При цьому їх носіння набагато практичніше (не так сильно мнуться, не линяють після прання, при грамотному догляді довго зберігають колір, досить зносостійкі).

Підбираючи фасон блузи, потрібно звернути увагу, як на крій одягу, так і на місце розташування вишивки. Наприклад, рукава-ліхтарики візуально зроблять плечі широкими, якщо обсяг починає збільшуватися від плечового шва. Ці сорочки підійдуть худорлявим жінкам, а також власницям фігури «груша».

При цьому дівчатам з вузькими стегнами та широкими плечима необхідно замовляти сорочку з об'ємом від ліктя. Причому потрібно звертати увагу на лінії вишивки. Якщо малюнок на блузці взагалі сприймається як вертикально розташований, то цей візерунок зробить стрункою ту частину тіла, де знаходиться. Якщо малюнки горизонтальні, вони, безумовно, додадуть більше об`єму.

Не забувайте, що вишиванка зобов'язана прикрашати та виділяти переваги фігури, всім вимогам відповідають сучасні вироби. Вартість вишиванки, як правило, залежить від матеріалу, розміру та складності малюнка.